Wyjaśniła się przyszłość Patryka Rombla. Zapadła decyzja

06.02.2023 17:18

Patryk Rombel stracił posadę selekcjonera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. W poniedziałek w oficjalnym komunikacie federacji ogłoszono, że związek zdecydował o nieprzedłużaniu kontraktu ze szkoleniowcem.

Patryk Rombel
fot. Mateusz Birecki/REPORTER/East News

Patryk Rombel objął polską reprezentację szczypiornistów pod koniec lutego 2019 roku, zastępując na tym stanowisku Piotra Przybeckiego. Decyzja zapadła w poniedziałek 6 lutego w trakcie spotkania 39-latka z prezesem ZPRP Henrykiem Szczepańskim i wiceprezesem ds. szkolenia Sławomirem Szmalem. Wcześniej Zarząd i Rada Trenerów ZPRP przeanalizowała dotychczasową pracę trenera i rozmawiała z samym zainteresowanym.

Patryk Rombel nie będzie dłużej selekcjonerem reprezentacji Polski

"Decyzją Związku Piłki Ręcznej w Polsce kontrakt z trenerem Patrykiem Romblem nie zostanie przedłużony. Dziękujemy za dotychczasową pracę z reprezentacją i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej" - napisano w oświadczeniu.

"Dziękuję prezesowi ZPRP za zaufanie i możliwość pracy z reprezentacją. Prowadzenie drużyny narodowej było dla mnie ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Wierzę, że jako trener nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości podejmę nowe wyzwania, także te służące rozwojowi polskiej piłki ręcznej. Dziękuję także, wszystkim członkom sztabu za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w osiągnięty poziom reprezentacji i za drogę, którą wspólnie przebyliśmy wprowadzając zespół na poziom imprez mistrzowskich. Dziękuję również zawodnikom za ich ambicję, pracę i wsparcie, które otrzymałem w trakcie całego okresu mojej pracy" - cytuje słowa Patryka Rombla oficjalna strona ZPRP.

loader

Kontrakt Patryka Rombla obowiązuje do końca marca.

RadioZET.pl