Zamknij

Patryk Rombel przed MŚ w piłce ręcznej. "Mamy swój plan"

10.01.2023 15:16

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w środę zainauguruje mistrzostwa świata. Rywalem biało-czerwonych będzie Francja. - Czas w trakcie przygotowań do mundialu wykorzystaliśmy optymalnie. Ostatnie minuty też mamy rozplanowane - powiedział trener Polaków, Patryk Rombel.

Patryk Rombel
fot. PAP/EPA

Szkoleniowiec potwierdził, że do treningów z drużyną wrócił Michał Olejniczak, który doznał urazu podczas zakończonego w piątek Turnieju Noworocznego. - Wszystko zmierza w dobrą stronę. Michał najpierw trenował indywidualnie, w poniedziałek już wspólnie z zespołem - przyznał.

Trener reprezentacji Polski przed MŚ w piłce ręcznej 2023

Podczas odprawy w dniu meczu musi podać skład 18-osobowy, a ostatecznie w protokole znajdzie się 16 zawodników. - W trakcie przygotowań zrobiliśmy wszystko, a nawet więcej. To był kawał ciężkiej i potrzebnej roboty. Zostały ostatnie szlify. Podczas MŚ, będących przedsionkiem do igrzysk olimpijskich, nikt nie podejdzie do meczu zachowawczo. Wszyscy zagrają na 110 procent, bo wiedzą, że każdy punkt, bramka, może mieć wpływ na dalsze losy - stwierdził.

Nie ukrywał, że faworytami środowego starcia będą aktualni mistrzowie olimpijscy. - Nie można powiedzieć inaczej. Dla nas to olbrzymia szansa. Gramy przed własną publicznością, mamy swój plan, będziemy go chcieli w maksymalnym stopniu zrealizować. Francuzi, jak każdy, popełniają błędy. Oczywiście należy zejść do detali, by je znaleźć - powiedział. Przyznał, że czuje ekscytację przed inauguracją turnieju. - Lekki stres, taki pozytywny, budujący, napędzający, na pewno się pojawi. Wszystkim nam towarzyszy uczucie wyczekiwania. Bazę danych o rywalach zaczęliśmy budować 2 lipca, czyli od losowania grup. Jest bardzo rozbudowana - zaznaczył.

loader

Mecz Polska - Francja w mistrzostwach świata w piłce ręcznej 2023

Mecz Polska - Francja na żywo już w środę, 11 stycznia, o godzinie 21.00. Relacja i wynik spotkania MŚ w piłce ręcznej na naszym portalu. W fazie grupowej biało-czerwoni rywalizować będą jeszcze ze Słowenią i Arabią Saudyjską.

RadioZET.pl/PAP