Ogromny sukces młodego polskiego zawodnika! Został wicemistrzem świata

Paweł Żurek
1 min. czytania
26.07.2023 14:28
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Chmielewski zdobył srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w japońskiej Fukuoce. To największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze młodego polskiego zawodnika.

19-letni Krzysztof Chmielecki uzyskał czas 1.53,62. Stracił 1,19 do Francuza Leona Marchanda. Brązowy medal wywalczył Japończyk Tomoru Honda, który był wolniejszy od Chmielewskiego zaledwie o 0,04, a od Marchanda - o 1,23.

To był drugi finał w tegorocznych MŚ z udziałem polskiego pływaka. We wtorek szóste miejsce na 100 m st. grzbietowym zajął Ksawery Masiuk.

Chmielecki ma już na koncie medale mistrzostw świata, jednak póki co zdobywał je na zawodach dla juniorów. W zeszłym roku w Limie 19-latek wywalczył złoto na 200 metrów stylem motylkowym, w sztafecie 4x100 stylem zmiennym i w sztafecie mieszanej na tym samym dystansie. Chmielecki zdobył też dwukrotnie tytuł mistrza europy juniorów - najpierw w Rzymie (2021), a potem w Otopeni (2022).