Ogromna strata dla polskiego sportu. Nie żyje legendarna medalistka olimpijska

02.02.2023 18:15

Barbara Ślizowska nie żyje. Legendarna polska gimnastyczka zdobyła 54 medale mistrzostw Polski oraz brąz na igrzyskach olimpijskich w Melbourne w 1956 roku. Miała 87 lat.

Barbara Ślizowska
fot. WACLAW KLAG/REPORTER/East News

W Krakowie zmarła Barbara Ślizowska-Konopka, znana gimnastyczka Wawelu i Wisły, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Melbourne w 1956 roku – poinformował Polski Komitet Olimpijski.

Urodzona 4 lutego 1935 roku Ślizowska-Konopka, znana też pod panieńskim nazwiskiem Wilk, swoją karierę zaczynała w krakowskiej Wiśle, a potem przeniosła się do Wawelu.

Barbara Ślizowska nie żyje

Dwukrotnie reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich – w 1952 roku w Helsinkach i cztery lata później w Melbourne, gdzie wywalczyła brązowy medal w ćwiczeniach drużynowych z przyborem. W swoim dorobku ma 54 medale mistrzostw Polski seniorek.

Po zakończeniu kariery w 1958 roku została trenerką, sędzią i działaczem sportowym. Jest jedyną Polką wyróżnioną honorowym dyplomem Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.

"Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia" - napisano krótko w komunikacie PKOl. Barbara Ślizowska-Konopka miała 87 lat.

RadioZET.pl/PAP, PKOl