Obserwuj w Google News

Niewiarygodny wyczyn Polaka. Obronił pas mistrza Europy

2 min. czytania
05.11.2023 11:55
Zareaguj Reakcja

Michał Cieślak (25-2, 19 KO) pokonał Tommy'ego McCarthy'ego (20-5, 10KO) i obronił tytuł mistrza Europy w walce wieczoru sobotniej gali bokserskiej "Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 31" w Zakopanem.

Michał Cieślak obronił pas mistrza Europy
fot. Maciej Napora/East News

Michał Cieślak, pokonując obowiązkowego pretendenta przed czasem, w siódmej z 12 zakontraktowanych rund, obronił po raz pierwszy pas mistrza Europy w kategorii junior ciężkiej, który zdobył w kwietniu w Rzeszowie po znokautowaniu Francuza Dylana Bregeona (12-3-1, 3 KO).

Michał Cieślak nie dał rywalowi szans

W sobotę w Zakopanem Irlandczyk już w czwartej rundzie otrzymał cios, który uszkodził mu łuk brwiowy, jednak przez kolejne dwie odsłony walki skutecznie się bronił.

W drugiej minucie siódmej części pojedynku Cieślak wprawdzie doprowadził do liczenia, ale McCarthy wstał na "osiem", jednak po kilku kolejnych ciosach Polaka z narożnika Irlandczyka na deski został rzucony ręcznik - walka została poddana.

Polak obronił pas mistrza Europy

"Już wcześniej czułem swoją świetną formę, ale nie ukrywam - dziś to była naprawdę ciężka robota. McCarthy nieźle bije, no i należy do tych, na których w ringu trzeba uważać dosłownie od pierwszej sekundy" - podkreślił Cieślak.

Wygrana w stolicy polskich Tatr to krok w stronę kolejnej walki o tytuł mistrza świata. Radomianin próbował już dwukrotnie, jednak w 2020 i 2022 roku musiał uznać wyższość, odpowiednio, Ilungi Makabu i Lawrence'a Okolie.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap