Obserwuj w Google News

Niesamowity występ Luki Doncicia. Pierwszy taki w historii NBA

1 min. czytania
28.12.2022 11:44
Zareaguj Reakcja

Luka Doncić zdobył aż 60 punktów, 21 zbiórek i 10 asyst w meczu swojego Dallas Mavericks przeciwko New York Knicks. To pierwszy taki triple-double - 60-20-10 - w historii NBA.

Luka Doncić
fot. LM Otero/Associated Press/East News

- Dokonać czegoś, czego nie udało się nikomu przed nim, choć w przeszłości było wielu wielkich graczy - to bardzo trudne. On jest wyjątkowy - nie mógł się nachwalić trener Jason Kidd. Wcześniej tylko raz padł triple-double z 60 punktami, ale nie tak spektakularny. W 2018 roku James Harden z Houston Rockets uzyskał w jednym meczu 60 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst.

NBA: Rekordowy mecz Luki Doncicia

Kibice w Dallas na długo zapamiętają końcówkę podstawowego czasu gry, gdy w ciągu pół minuty Mavericks odrobili dziewięciopunktową stratę. W głównej roli wystąpił właśnie Doncic, który na 4,2 s przed końcową syreną wykonywał dwa rzuty wolne. Za pierwszym razem trafił, a za drugim celowo odbił piłkę, zebrał ją i nad gąszczem rąk rywali posłał do kosza, doprowadzając do remisu 115:115. W dogrywce zdobył jeszcze siedem punktów, pieczętując zwycięstwo Mavericks 126:121.

- Myślę, że miałem trochę szczęścia. Teraz muszę napić się piwa, aby dojść do siebie - skomentował Słoweniec, który staje się głównym kandydatem do wyróżnienia dla najlepszego zawodnika sezonu zasadniczego (MVP).

NBA: Porażka drużyny Jeremy'ego Sochana

Dobry mecz zanotował też Jeremy Sochan. Polski zawodnik zdobył 16 punktów dla San Antonio Suprs. Jego drużyna przegrała jednak na wyjeździe z Oklahoma City Thunder 114:130.

RadioZET.pl/PAP/AN