Obserwuj w Google News

Nie żyje 16-letnia sportsmenka. Marzyła o igrzyskach

1 min. czytania
21.11.2023 17:25
Zareaguj Reakcja

Mia Sophie Lietke nie żyje. Utalentowana niemiecka gimnastyczka zmarła w zeszłym tygodniu w czwartek, ale dopiero w poniedziałek wieczorem informacja dotarła do mediów. Miała zaledwie 16 lat. Na tę chwilę przyczyna śmierci pozostaje nieznana.

Mia Sophie Lietke
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/East News

Mia Sophie Lietke nie żyje. Jak podało Niemieckie Stowarzyszenie Gimnastyczne (DTB) nastolatka zmarła nagle. Chociaż przyczyna śmierci gimnastyczki nie jest znana "Bild" podaje, że prawdopodobnie u sportsmenki mogło dojść do nagłego zatrzymania akcji serca.

- Nie da się znaleźć słów, aby to opisać. Była jedną z moich pierwszych gimnastyczek, gdy przyjechałam do Ulm. Była bardzo utalentowana, pracowita, zawsze dawała z siebie 100 procent na treningach - mówiła w rozmowie z "Bildem" Magdalena Brzeska - trenerka zawodniczki.

Nie żyje Mia Sophie Lietke

Mia Sophie Lietke reprezentowała barwy klubu Berliner TSC. Mimo że zmarła w ubiegły czwartek informacja o jej śmierci trafiła do mediów w poniedziałek wieczorem.

"Nasze głębokie kondolencje dla rodziny Mii w tych trudnych godzinach, życzymy im mnóstwo siły, by byli w stanie poradzić sobie z tym niezwykle smutnym zdarzeniem" - czytamy na oficjalnej stronie Niemieckiego Związku Gimnastycznego.

Marzeniem Lietke był wyjazd na igrzyska olimpijskie w 2028 roku do Los Angeles.

Źródło: Radio ZET/bild.de

Nie przegap