Obserwuj w Google News

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli

1 min. czytania
18.05.2023 11:58
Zareaguj Reakcja

Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli, nie żyje - przekazał Radiu ZET Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Mężczyzna zginął w górach w Szwajcarii. Miał 38 lat.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli
fot. Justyna Kowalczyk-Tekieli/Facebook

Nie żyje Kacper Tekieli - alpinista, instruktor i prywatnie mąż Justyny Kowalczyk. Jak mówi Radiu ZET Jerzy Natkański dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego, Tekieli zmarł w szwajcarskich Alpach. Zginął w lawinie - dowiaduje się Radio ZET. Jego ciało odnaleziono w czwartek.

"Tragiczne informacje z Alp. Niewyobrażalna strata dla środowiska wspinaczkowego. Wyrazy współczucia bliskim" - podkreśla Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego na Facebooku.

Redakcja poleca

Kacper Tekieli nie żyje - kim był?

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku. Zajmował się wspinaczką sportową, był też instruktorem z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu. Od września 2020 roku był mężem Justyny Kowalczyk, legendy polskich biegów narciarskich.

Miesiąc przed ceremonią Tekieli dokonał niebywałej rzeczy, zdobywając 14 szczytów w czasie 37,5 godziny. To rekord Wielkiej Korony Tatr.

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl