Obserwuj w Google News

Nie żyje legendarny trener boksu. "Byłeś dla mnie jak drugi ojciec"

1 min. czytania
18.11.2023 17:28
Zareaguj Reakcja

Nie żyje legendarny szkoleniowiec Marian Basiak. Trener zmarł w wieku 83 lat. W tym roku doprowadził Łukasza Różańskiego do tytułu mistrza świata w wadze bridger. "Nie skłamię mówiąc, że byłeś dla mnie jak drugi Ojciec" - napisał w mediach społecznościowych Różanski.

Nie żyje Marian Basiak
fot. Twitter screen/@RozanskiBoxi

Marian Basiak zaczął pracował jako trener od 1972 roku, a pierwsze kroki w tym fachu stawiał pod okiem legendarnego Feliksa Stamma. Podczas swojej 51-letniej kariery jego podopieczni zdobyli łącznie ponad  200 medali mistrzostw Polski.

Basiak współpracował z najlepszymi bokserami w kraju, m.in. z Andrzejem Gołotą czy Stanisławem Osetkowskim. Był także ojcem sukcesu Łukasza Różańskiego, który w kwietniu tego roku wywalczył tytuł WBC wagi bridger podczas gali w Jasionce pod Rzeszowem. Swojego rywala - Chorwata Alena Babicia - pokonał już w pierwszej rundzie.

Różański w emocjonalnym wpisie pożegnał szkoleniowca, dzięki któremu został mistrzem świata.

"Żegnaj Trenerze… Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, przez co razem przeszliśmy i co wspólnie osiągnęliśmy. Nie skłamię mówiąc, że byłeś dla mnie jak drugi Ojciec. Na treningu, nie raz z Twoich ust padało słowo "CZAS", tym razem to dla Ciebie zatrzymał się na ziemi…" - napisał w mediach społecznościowych.

Źródło: Radio ZET