Obserwuj w Google News

Nie żyje polski medalista IO. "Cześć Jego Pamięci"

1 min. czytania
17.11.2023 15:04
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Grzegorz Stellak. W 1980 roku na IO w Moskwie wywalczył brązowy medal w wioślarskiej czwórce ze sternikiem. Zmarł w piątek w Płocku. Miał 72 lata.

znicz
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/East News

Grzegorz Stellak trzykrotnie startował w igrzyskach olimpijskich. W Monachium w 1972 roku w rywalizacji ósemek uplasował się w finale na szóstym miejscu.

Cztery lata później, w Montrealu, przypadła mu w dwójce ze sternikiem szósta lokata. Jego partnerami byli późniejszy długoletni szef Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i dziś jego honorowy prezes Ryszard Stadniuk oraz nieżyjący już sternik Ryszard Kubiak.

Grzegorz Stellak nie żyje

W Moskwie Stellak zaprezentował się w brązowej czwórce, płynąc z Grzegorzem Nowakiem, Stadniukiem, Adamem Tomasiakiem oraz Kubiakiem.

"Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Grzegorza Stellaka, medalisty mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Cześć Jego Pamięci" - napisano na profilu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Urodzony 11 marca 1951 roku w Płocku Stellak był wychowankiem miejscowego Towarzystwa Wioślarskiego, w którym sportowe szlify zdobył dzięki współpracy z trenerem Bohdanem Karwowskim.

W długiej karierze Stellak był wicemistrzem świata juniorów w 1969 roku w Neapolu, wicemistrzem globu wśród seniorów w dwójce ze sternikiem w 1975 roku. Dziewięć razy wywalczył tytuł mistrza Polski seniorów.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap