Obserwuj w Google News

Nie żyje 25-letni kolarz. Od dwóch lat walczył z ciężką chorobą

1 min. czytania
19.05.2023 11:31
Zareaguj Reakcja

Arturo Gravalos, kolarz grupy EOLO-KOMETA Cycling Team, nie żyje. Hiszpan od 2021 roku walczył z rakiem mózgu. Miał 25 lat.

Świeca
fot. tuk69tuk/easyfotostock/Eastnews

Arturo Gravalos w 2021 roku przeszedł na zawodowstwo, a swoje kolarskie CV budował pod okiem legend tej dyscypliny sportu - Alberto Contadora i Ivana Basso. Niestety w tym samym roku, w listopadzie, usłyszał potworną diagnozę - rak mózgu.

Rokowania od początku nie dawały mu większych szans na przeżycie. Sportowiec przeszedł dwie operacje. W kwietniu ponownie trafił do szpitala. Niestety w piątek jego zespół EOLO-KOMETA za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał tragiczną informację o śmierci Hiszpana.

Redakcja poleca

Artur Gravalos nie żyje

"Arturo pozostawia w naszych sercach pustkę nie do wypełnienia, nie będziemy w stanie zapomnieć o jego radości i wiecznym uśmiechu. Jego niesamowita wola życia dała nam autentyczne magiczne chwile w i poza wyścigami. Życie w tym ostatnim okresie postawiło przed nim wiele przeszkód, ale on zawsze walczył z całych sił, zawsze myśląc o pozytywnych stronach. I walczył do końca, zawsze uśmiechnięty, zawsze myślący o kolejnym dniu. Żegnaj Arturo, spoczywaj w pokoju" - napisano w komunikacie.

RadioZET.pl/eurosport.it