Zamknij

MŚ w piłce ręcznej 2023. Terminarz. Kiedy gra Polska? [program]

11.01.2023 22:15

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2023 odbędą się w Polsce i Szwecji. Biało-czerwoni grać będą zatem przed własną publicznością, ale rywale w grupie B, która swoje mecze będzie rozgrywać w katowickim Spodku, nie należą do najłatwiejszych. Sprawdź program i terminarz MŚ piłkarzy ręcznych 2023. Kiedy i o której godzinie mecze Polaków?

Arkadiusz Moryto
fot. Artur Barbarowski/East News

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych trzy razy stawała na podium mistrzostw świata, za każdym razem na najniższym jego stopniu. Tak było w 1982, 2009 i 2015 roku. Ostatni sukces pamięta jeszcze czasy Krzysztofa Lijewskiego, Karola Bieleckiego, Bartosza i Michała Jureckich czy obecnego wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Sławomira Szmala. Ten ostatni jest świadomy skali trudności, jaka stoi przed drużyną Partyka Rombla w katowickim spodku, natomiast cel jest jasny - kwalifikacja olimpijska

- Zadaniem, jakie ZPRP postawił przed reprezentacją Polski mężczyzn, jest uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej na najbliższe Igrzyska w Paryżu. Z regulaminu wynika, że co najmniej 8 miejsce da nam awans do turnieju, który będzie dla nas przepustką na najbliższe IO. Oczywiście wszystkim marzy się awans do ćwierćfinału, natomiast zdajemy sobie sprawę, że to niełatwe zadanie, bo, żeby zagrać w Gdańsku, w Ergo Arenie, trzeba wygrać dwa mecze z topowymi zespołami. Gramy u siebie w kraju, przed wspaniałą polską publicznością i liczę na to, że będzie to dodatkowym czynnikiem, który pozwoli nam to marzenie spełnić - mówił Szmal, cytowany przez stronę ZPRP.

MŚ piłkarzy ręcznych 2022 - program, terminarz

W MŚ piłkarzy ręcznych 2023 biało-czerwoni grać będą w grupie B, która swoje spotkania będzie rozgrywać w Spodku w Katowicach. Wsparcie publiczności będzie niezwykle potrzebne, gdyż już w meczu otwarcia nasza drużyna zmierzy się z aktualnym mistrzem olimpijskim Francją. To spotkanie zaplanowano na środę 11 stycznia o godz. 20:30.

O tej samej porze w sobotę 14 stycznia Polacy będą rywalizować ze Słowenią, która potrafi sprawiać problemy najlepszym zespołom. Na zakończenie pierwszej fazy podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z autsajderem grupy, reprezentacją Arabii Saudyjskiej (poniedziałek, 16 stycznia godz. 20:30).

Awans do kolejnej rundy wywalczą po trzy najlepsze ekipy. Grupa B połączy się wówczas z grupą A, w której znalazły się Hiszpania, Czarnogóra, Chile oraz Iran.

Terminarz polskiej grupy MŚ 2023 w piłce ręcznej

  • 11 stycznia (środa), godz. 20:30: Francja – Polska
  • 12 stycznia (czwartek), godz. 20:30: Arabia Saudyjska – Słowenia
  • 14 stycznia (sobota), godz. 18: Francja – Arabia Saudyjska
  • 14 stycznia (sobota), godz. 20:30: Polska – Słowenia
  • 16 stycznia (poniedziałek), godz. 18: Słowenia – Francja
  • 16 stycznia (poniedziałek), godz. 20:30: Polska – Arabia Saudyjska
loader

RadioZET.pl/zprp.pl