Obserwuj w Google News

Polacy z medalem mistrzostw świata. Wcześniej otrzymali punkty karne

2 min. czytania
19.09.2023 15:14
Zareaguj Reakcja

Polscy kajakarze wywalczyli brązowy medal na MŚ w Lee Valley pod Londynem. Biało-czerwoni w składzie: Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela ustąpili Francuzom i wtorkowym triumfatorom Czechom.

Dariusz Popiela
fot. Artur Barbarowski/East News

Polacy to srebrni medaliści tegorocznych mistrzostw Europy, które były jednym z elementów Igrzysk Europejskich. W Krakowie przegrali tylko z Hiszpanami, którzy w mistrzostwach świata zajęli 10. pozycję.

Czesi, którzy tego dnia nie mieli sobie równych wyprzedzili drugich Francuzów o 1,23 s wyprzedzili Francuzów. Obie te ekipy nie miały punktów karnych. Biało-czerwoni otrzymali dwa, a od triumfatorów dzieliło ich 3,47.

MŚ w kajakarstwie: Brązowy medal Polaków

W drużynowej rywalizacji kajakarek Polki: Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska uplasowały się na siódmym miejscu. Wygrały Australijki, przed Hiszpankami i Brytyjkami.

Biało-czerwoni we wtorek zaprezentowali się jeszcze w zespołowych zmaganiach w C1. Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Michał Wiercioch uzyskali ósmy czas. Na podium stanęli Francuzi, Brytyjczycy i Włosi. W środę odbędę się kwalifikacje kanadyjkarzy, a w czwartek - kajakarzy. Na piątek zaplanowano półfinały i finały w C1, a dzień później - w K1. W niedzielę mistrzowskie zmagania zakończą przejazdy w crossie.

Wyniki:

K1 mężczyzn drużynowo

1. Czechy 1.31,76 (Jiri Prskavec, Vit Prindis, Jakub Krejci)

2. Francja 1,23 (Boris Neveu, Titouan Castryck, Benjamin Renia)

3. Polska 3,47 (Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut, Dariusz Popiela)

Nie przegap

PAP