Obserwuj w Google News

Mistrz świata zmienia sport. Wystartuje na IE w zupełnie nowej dyscyplinie

2 min. czytania
27.06.2023 18:54
Zareaguj Reakcja

Tomasz Adamek, były zawodowy mistrz świata w boksie, w najbliższy weekend zadebiutuje jako kierowca w Wyścigu Górskim Limanowa. - Potrzebuję adrenaliny, nie chcę siedzieć w domu – tłumaczył start w nowej dyscyplinie „Góral”. Były bokser zapowiedział też, że zorganizuje pożegnalną walkę w Zakopanem.

Mistrz świata zmienia sport. Wystartuje na IE w zupełnie nowej dyscyplinie
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Adamek przyznał, że jego marzeniem od dawna było ściganie się samochodem. - Lubię szybką jazdę. Moja bokserska kariera dobiega końca i na pytanie, czy pojechałbym w wyścigach górskich, odpowiedziałem – czemu nie. Żona pyta – po co mi to. A ja muszę coś robić. Teraz rano wstaję i mam fajrant – stwierdził podczas konferencji prasowej w Dąbrowie Górniczej.

Były bokser twierdzi też, że jego karierę w rajdach umożliwia to, iż praktycznie nie czuje strachu. - Teraz mam najpierw bezpiecznie dojechać, pokazać, że dobry byłem nie tylko w ringu. Myślę, że szybko się odnajdę za kierownicą – dodał „Góral”, który usiądzie za kierownicą Subaru Impreza o mocy ok. 400 KM.

Były bokserski mistrz pojedzie jako VIP samochodem wypożyczonym od swojego instruktora Jacka Madziary. Adamek zapowiedział też, że planuje jeszcze raz wyjść na ring. - Chciałbym, żeby pożegnalna walka odbyła się w Zakopanem, pod Wielką Krokwią. Rozmawiałem z władzami miasta, są na tak. Myślę, że realne jest, by do tego doszło w przyszłym roku. Przygotowanie tak wielkiej imprezy wymaga czasu – wyjaśnił.

Redakcja poleca

Tomasz Adamek wystartuje w rajdzie. Impreza już w ten weekend

14. Wyścig Górski Limanowa jest imprezą towarzyszącą Igrzyskom Europejskim. Transmisję z zawodów, które potrwają od 30 czerwca do 2 lipca pokaże TVP Sport.

Tomasz Adamek zadebiutuje w niej jako kierowca: wcześniej jako amator zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w 1998 roku. Na zawodowym ringu wywalczył tytuł mistrz świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej.

RadioZET.pl/Piotr Girczys/PAP/gir/ krys/