Największa w historii. Mikaela Shiffrin pobiła rekord alpejskiego PŚ!

24.01.2023 15:27

Mikaela Shiffrin odniosła 83. zwycięstwo w zawodach alpejskiego Pucharu Świata, bijąc rekord swojej rodaczki Lindsey Vonn (82). To najlepsza zawodniczka w historii, która jeszcze w tym sezonie może poprawić najlepsze osiągnięcie w dziejach. Rekord wszech czasów należy do Ingemara Stenmarka (86).

Mikaela Shiffrin

Mikaela Shiffrin była liderką po pierwszym przejeździe i ostatecznie triumfowała czasem 2.00,61. Drugie miejsce ze stratą 0,45 s zajęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Trzecia Włoszka Federica Brignone była wolniejsza o 1,43 s. Za podium uplasowały się Słowaczka Petra Vlhova, Francuzka Tessa Worley i Szwedka Sara Hector.

Był to czwarty triumf Shiffrin w sezonie. Amerykanka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma 1417 pkt. Za nią plasują się Lara Gut-Behrami - 861 i Petra Vlhova - 846.

PŚ w Kronplatz: Rekord Shiffrin, dobry start Gąsienicy-Daniel

Mikael Shiffrin została "królową" alpejskiego Pucharu Świata, ale ten sezon zakończy się dopiero 19 marca. Do końca pozostaje jeszcze 14 przejazdów, co oznacza, że jeszcze w tym roku Amerykanka może zostać najlepszym sportowcem w dziejach tego sportu. Rekord wszech czasów Ingemera Stenmarka (86) jest poważnie zagrożony.

W Kronplatz startowały też Polki. Maryna Gąsienica-Daniel po pierwszym przejeździe zajmowała 11. miejsce, ale po drugim starcie awansowała o cztery pozycje. Reprezentantka Polski przegrała z Shiffrin o 2,09 s. Magdalena Łuczak nie ukończyła pierwszego przejazdu.