Obserwuj w Google News

Dramat utytułowanego sportowca. Wszystko przez doping

1 min. czytania
26.07.2023 18:12
Zareaguj Reakcja

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała we wtorek, że Miguel Angel Lopez został tymczasowo zawieszony. Wszystko przez doping, który miał stosować w tygodniach poprzedzających Giro d'Italia 2022.

Miguel Angel Lopez
fot. IMAGO/Fotoreporter Sirotti Stefano/Imago Sport and News/East New

Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez został tymczasowo zawieszony przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) w związku z potencjalnym naruszeniem przepisów antydopingowych.

Jak wyjaśniła UCI, sprawa dotyczy "używania i posiadania zabronionych substancji w tygodniach poprzedzających Giro d'Italia 2022". Dochodzenie prowadziła Międzynarodowa Agencja Testów (ITA), niezależny organ przeprowadzający kontrole i dochodzenia antydopingowe dla UCI i innych sportów olimpijskich.

Redakcja poleca

Miguel Angel Lopez zawieszony

Lopez utrzymuje, że jest niewinny, a jego paszport biologiczny jest czysty. Jednak jego powiązania z lekarzem Marcosem Maynarem, przeciwko któremu śledztwo prowadziły hiszpańska Guardia Civil i Hiszpańska Agencja Antydopingowa (CELAD), skłoniły ekipę Astany do rozwiązania z nim kontraktu w grudniu ubiegłego roku.

29-letni Kolumbijczyk jest utytułowanym kolarzem. W dorobku ma wygrany etap w Tour de France w 2020 roku, trzy zwycięstwa etapowe we Vuelta a Espana (dwa w 2017, jedno w 2021) oraz triumfy w klasyfikacji generalnej wyścigów Dookoła Szwajcarii (2016) i Dookoła Katalonii (2019).

W tym sezonie ścigał się w barwach kolumbijskiej drużyny Medellin-EPM i tylko w wyścigach na obu kontynentach amerykańskich.

RadioZET.pl/PAP