Media: Organ śledczy Putina przyczynił się do samobójstwa mistrza świata

12.11.2022 19:03

W wieku 32-lat samobójstwo popełnił rosyjski mistrz świata w zapasach Oleg Sorokaniuk. Na łamach portalu chita.ru ojciec Sorokaniuka winą za śmierć syna obarczył Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. "To było podżeganie do samobójstwa" - czytamy.

Oleg Sorokaniuk
fot. Instagram screen/oleg_sorokanyuk

Jak poinformował portal chita.ru, Oleg Sorokaniuk popełnił samobójstwo. Ciało rosyjskiego mistrza świata w zapasach zostało znalezione na siłowni. 32-latek pełnił również funkcję prezesa zabajkalskiej federacji pankrationu (połączenie zapasów i boksu).

Rok temu Sorokaniuk miał brać udział w incydencie, do którego doszło latem podczas obozu sportowego organizowanego dla dzieci. U jednego z podopiecznych zaobserwowano siniaki na ciele.

Rosyjski mistrz świata popełnił samobójstwo

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przyjrzał się sprawie, a sam Sorokaniuk był przesłuchiwany w roli świadka. - Miał już w przeszłości orzeczenie sądu zabraniające mu pracy z dziećmi, byliśmy nawet zmuszeni do rozwiązania z nim umowy. Ale wtedy stara decyzja sądu została anulowana, a on nie był karany. I umówiliśmy się od pierwszego listopada, że znowu będzie pracował w szkole. Zapytał mnie o sprawę, która się teraz toczy, ale tam, według moich informacji, nie był w żaden sposób zaangażowany - komentował sprawę Andriej Seredkin, minister sportu Kraju Zabajkalskiego.

Ojciec Sorokaniuka winą za samobójstwo syna obarcza organ śledczy. "To było podżeganie do samobójstwa przez organy śledcze, które były zainteresowane uwięzieniem go na podstawie sfabrykowanych zarzutów" - czytamy na portalu chita.ru.

RadioZET.pl/chita.ru