Obserwuj w Google News

Mamy to! Biało-czerwoni z medalem Igrzysk Europejskich w teqballu

2 min. czytania
02.07.2023 13:50
Zareaguj Reakcja

Adrian Duszak i Marek Pokwap zdobyli w Krakowie brązowy medal Igrzysk Europejskich, a tym samym mistrzostw Europy w teqballu. W meczu o trzecie miejsce wygrali z duetem z Rumunii.

Adrian Duszak i Marek Pokwap
fot. PAP/Art Service

Adrian Duszak i Marek Pokwap zdobyli w Krakowie brązowy medal w deblu Igrzysk Europejskich i jednocześnie mistrzostw Europy w teqballu. W meczu o trzecie miejsce wygrali po zaciętej końcówce z Rumunami Aporem Gyoergydeakiem i Szabolcsem Ilyesem 2:1 (12:1, 8:12, 12:10). Wcześniej w niedzielę Polacy ulegli w półfinale duetowi węgierskiemu Csaba Banyik - Balazs Katz 1:2 (12:10, 9:12, 7:12).

Pierwotnie półfinałowe spotkanie miało się odbyć w sobotę, ale późnym wieczorem tego dnia - po wygraniu pierwszego seta przez Węgrów 12:6 - mecz na Rynku Głównym w Krakowie przerwano na początku drugiej partii z powodu zbyt śliskiej nawierzchni. W niedzielę rozegrano spotkanie od początku. Tym razem to Polacy wygrali pierwszego seta, lecz w kolejnych przewaga wysoko notowanych Węgrów była już wyraźna.

Redakcja poleca

Adrian Duszak i Marek Pokwap z brązem na IE

Krótko po tym "opóźnionym" półfinale Duszak i Pokwap przystąpili do meczu o brąz. Rozgrzani zawodnicy gospodarzy wygrali pierwszą partię aż 12:1. Rywale sprawiali wrażenie, jakby potrzebowali znacznie więcej czasu na odpowiednie wejście w mecz. W drugim secie to Gyoergydeak i Ilyes okazali się lepsi, a w trzecim walka była bardzo zacięta. Od stanu 9:9 Polacy zdobyli dwa kolejne punkty, więc mieli dwie piłki meczowe (11:9). Pierwszą rumuńscy zawodnicy obronili, ale przy drugiej - po mocnym ataku Polaków - byli już bez szans.

Wcześniej Duszak wywalczył srebro w singlu (po porażce z Gyoergydeakiem 0:2), Pokwap i Alicja Bartnicka zdobyli brąz w rywalizacji mikstów, natomiast Bartnicka i Ewa Kamińska sięgnęły po brąz w rywalizacji deblistek

Ta dyscyplina, która przyciągnęła na Rynek Główny sporo kibiców, stanowi w pewnym sensie połączenie piłki nożnej z tenisem stołowym.

RadioZET.pl/PAP