Obserwuj w Google News

Krzysztof Hołowczyc wraca do ścigania. Ambitne plany rajdowca

1 min. czytania
17.11.2022 18:18
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Hołowczyc zamierza wziąć udział w Rajdzie Dakar 2024. O swojej decyzji i planach na sezon 2023 60-letni rajdowiec poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Krzysztof Hołowczyc
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER/EastNews

Krzysztof Hołowczyc w latach 2005-2015 aż dziesięć razy startował w Rajdzie Dakar. Cztery razy nie dotarł do mety, natomiast w swoim ostatnim jak do tej pory występie w 2015 roku jako pierwszy Polak stanął na podium klasyfikacji generalnej w kategorii samochodów. Zajął wówczas 3. miejsce.

60-letni olsztynianin nigdy nie porzucił rajdów, rywalizując m.in. w wybranych imprezach terenowych Baja. W czwartek popularny "Hołek" zaprezentował swoje plany na najbliższe miesiące. Zawodnik rozpoczyna program "Road to Dakar", którego punktem kulminacyjnym ma być start w Rajdzie Dakar w 2024 roku.

Redakcja poleca

Hołowczyc w Rajdzie Dakar 2024

"Rozpoczynamy z Łukaszem [Kurzeją, pilot - red.] program startów o nazwie »Road to Dakar«, który obejmuje starty w pełnym cyklu Pucharu Świata w rajdach Baja w sezonie 2023, a także start w legendarnym rajdzie Dakar 2024. Mówiłem, że jeszcze tam wrócimy" - przekazał w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wcześniej odbyła się również konferencja prasowa.

Hołowczyc będzie się ścigał w samochodzie MINI Countryman T1 Plus przygotowanym przez niemiecki X-raid Team. Prezentacja auta ma się odbyć w połowie grudniu.

RadioZET.pl