Obserwuj w Google News

Pół roku od śmierci Kacpra Tekielego. Wzruszający wpis Kowalczyk

2 min. czytania
17.11.2023 16:44
Zareaguj Reakcja

Pół roku temu Justyna Kowalczyk-Tekieli przeżyła ogromną tragedię. W maju br. w Szwajcarii w trakcie zdobywania szczytu Jungfrau zginął jej mąż Kacper Tekieli. Była biegaczka narciarska opublikowała wzruszający wpis, w którym wspomina swojego małżonka.

Justyna Kowalczyk
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

"Brakuje Go w każdym oddechu" - napisała w krótkim wpisie w mediach społecznościowych Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Równo pół roku temu 17 maja Kacper Tekieli zginął podczas wyprawy na szwajcarski szczyt Jungfrau. Alpinista pracował nad projektem, chcąc zdobyć wszystkie 82 alpejskie czterotysięczniki. Jego pogrzeb odbył się pod koniec maja w Gdańsku.

Wzruszający wpis Justyny Kowalczyk-Tekieli. Mija pół roku od śmierci męża

"Byłam żoną najwspanialszego człowieka na świecie, który był ALPINISTĄ. Choć sama gór się boję (trójkowe trudności to granica mojego komfortu), to starałam się go ze wszystkich sił wspierać. Na tym moim zdaniem polega miłość. A on nie byłby taki fantastyczny, gdyby nie góry... Doceniam, że mogłam się z nim pożegnać. Nie każda żona alpinisty ma taką możliwość. Wyjście od niego i zamknięcie za sobą na zawsze drzwi to najtrudniejsza rzecz, jaka mnie w życiu spotkała" - pisała po ceremonii multimedalistka olimpijska.

Redakcja poleca

Kowalczyk poślubiła Tekielego we wrześniu 2020 roku. Niespełna rok później para doczekała się syna Hugo.. Kacper Tekieli odszedł w wieku 38 lat.

Źródło: Radio ZET/X

Nie przegap