Obserwuj w Google News

Koszmarna zbrodnia. Była mistrzyni świata zamordowana przez narzeczonego

1 min. czytania
08.08.2023 19:31
Zareaguj Reakcja

Luz Mery Tristan, była mistrzyni świata w jeździe na rolkach, nie żyje. 60-latka została zamordowana we własnym domu przez narzeczonego, z którym w październiku miała wziąć ślub. Zbrodnia wstrząsnęła całą Kolumbią.

Luz Mery Tristan
fot. Luz Mery Tristan/Instagram

Luz Mery Tristan zyskała sławę w 1990 roku. Jako pierwsza Kolumbijka w historii zdobyła złoty medal w wyścigu na 5000 metrów na rozgrywanych w jej ojczyźnie mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim na rolkach.

Nie miała jednak szczęścia w życiu prywatnym. Kobieta była żoną barona narkotykowego Joaquina Valencii, z którym miała czwórkę dzieci. W 2007 roku skazano go na 40 lat pozbawienia wolności. Niestety kolejny z mężczyzn jej życia, Andreas Ricci, okazał się... mordercą.

Redakcja poleca

Luz Mary Tristan zabita przez narzeczonego

Tragedia rozegrała się w rezydencji pary na przedmieściach Cali w zachodniej Kolumbii. Ok. godz. 23 na miejsce wezwano policję w związku z awanturą domową. Świadkowie usłyszeli też strzały.

W domu funkcjonariusze znaleźli ciało Luz Mery Tristan. Andreas Ricci również był w posiadłości, miał przy sobie broń i był pod wpływem narkotyków oraz alkoholu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zabójstwa, nielegalnego posiadania broni [policjanci odnaleźli sześć pistoletów - red.] oraz do handlu ludźmi.

Śmierć Tristan, byłej łyżwiarki, ale też kolarki i bizneswomen, wstrząsnęło cała Kolumbią. - Kocham ją, nie ma takiej kobiety jak ona na tym świecie, zmieniła życie wielu ludzi -  mówił mediom syn Luz Mery, Mario Valencia Tristan.

RadioZET.pl/CNN