Kolarz prawie spadł z mostu! Uratował go jeden z rywali

03.02.2023 09:54

Drugi etap wyścigu kolarskiego Etoile de Besseges mógł zakończyć się tragicznie dla Valentina Ferrona z grupy TotalEnergies. W wyniku kraksy w peletonie 24-letni Francuz... zawisł na moście! Nagranie z tego zdarzenia mrozi krew w żyłach.

Valentin Ferron
fot. Twitter/screen

W czwartek kolarze mieli do pokonania blisko 170-kilometrową trasę z Bagard do Aubais w regionie Oksytanii w południowej Francji. Na odcinku ulokowano kilka podjazdów, a zawodnicy walczyli m.in. o premie górskie.

W trakcie rywalizacji doszło do dwóch wielkich kolizji. Druga z nich mogła skończyć się tragicznie dla kolarza z grupy TotalEnergies, reprezentanta gospodarzy Valentina Ferrona.

Ferron zawisł na moście - wideo

Na ok. 25. kilometrze od mety zawodnicy mieli do pokonania niewielki, dość wąski most. Właśnie tam doszło do kolizji, a kolarze nie mieli miejsca, by wyminąć poszkodowanych. 24-letni Francuz wskutek zderzenia znalazł się na krawędzi mostu, trzymając się rękami betonowej bariery.

Całość wyglądała dramatycznie. Na szczęście w pobliżu Ferrona błyskawicznie znalazł się Axel Lawrence (Alpecin-Deceuninck), który podał mu rękę i pomógł wydostać się znad przepaści.

Drugi etap został zneutralizowany. Zwycięzcy nie wyłoniono. W takich okolicznościach prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu utrzymał Belg Arnaud De Lie (Lotto Dstny). W zmaganiach rywalizuje też Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl