Obserwuj w Google News

Fantastyczne zwycięstwo Natalii Kałuckiej. Nie dała rywalce żadnych szans

1 min. czytania
02.07.2023 20:39
Zareaguj Reakcja

Natalia Kałucka wygrała zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w szwajcarskim Villars. Polka pokonała w finale Amerykankę Emmę Hunt. To drugi triumf Kałuckiej w ostatnim czasie. Niespełna dwa tygodnie wcześniej wywalczyła złoty medal na Igrzyskach Europejskich.

Natalia Kałucka
fot. Eurosport/Twitter screen

Trzecie miejsce zajęła Chinka Deng Lijuan. Siostra bliźniaczka Natalii Kałuckiej - Aleksandra - odpadła w 1/8 finału, a eliminacji nie przebrnęły Patrycja Chudziak (18.) i Anna Brożek (22.).

W rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji zwyciężył Chińczyk Long Jianguo. Marcin Dzieński, brązowy medalista Igrzysk Europejskich, uplasował się na 28. pozycji, a Mikołaj Wróblewski był 49.

Zwycięstwo Natalii Kałuckiej w Villars

Na liście startowej zmagań w Szwajcarii zabrakło dominującej w tej konkurencji Aleksandry Mirosław, która wygrała tegoroczne zawody PŚ w Salt Lake City, Seulu - gdzie trzykrotnie biła rekord świata - oraz w Dżakarcie. W sumie zwyciężyła w siedmiu kolejnych rundach cyklu, w których brała udział. W Tarnowie niespodziewanie przegrała jednak z Kałucką w finale i musiała zadowolić się srebrnym medalem Igrzysk Europejskich.

Mirosław już wcześniej zapowiedziała, że opuści zawody PŚ w Villars i Chamonix (7-9 lipca), aby skupić się na przygotowaniach do mistrzostw świata w Bernie (1-12 sierpnia). Będzie to pierwsza impreza kwalifikacyjna do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Redakcja poleca

W 2021 roku w Tokio wspinaczka sportowa zadebiutowała w programie olimpijskim, a Mirosław zajęła wysokie, czwarte miejsce w finale zawodów w kombinacji. W Paryżu wspinaczka na czas będzie już osobną konkurencją.

RadioZET.pl/PAP