,

Brutalny atak na kolarza. Nieznany napastnik rzucił się na niego z bronią

05.01.2023 23:06

Prawdziwy horror w trakcie treningu kolarskiego przeszedł Kolumbijczyk Ivan Sosa, który został zaatakowany i uderzony kolbą karabinu przez nieznanego napastnika. Agresor wcześniej postraszył 25-latka, kilkakrotnie strzelając z broni w powietrze.

Ivan Sosa przeżył brutalny atak. Nieznany napastnik rzucił się na niego z bronią
fot. screen/ Ivan Sosa

Ivan Sosa został zaatakowany w trakcie treningu kolarskiego, który odbywał się w górach, nieopodal rodzinnej miejscowości Kolumbijczyka – Fusagasugi. Nie do końca znane są przyczyny pobicia: wiadomo jedynie, że w pewnym momencie kierowca ciężarówki, jadący niedaleko Sosy, wystrzelił z karabinu w powietrze, by nastraszyć kolarza.

Potem napastnik zatrzymał ciężarówkę i wyszedł z niej. Uderzył też Sosę kolbą karabinu prosto w brodę. Rozcięcie było głębokie, a Kolumbijczyk zalał się krwią. Po ataku Sosa na swoich profilach w mediach społecznościowych wrzucił zdjęcie, na którym widać, jak wyglądał po ataku.

Sosą zajęli się lekarze z ośrodka w Fusagasugadze. Napastnika zatrzymała policja.

Sosa jest kolarzem szosowym jeżdżącym dla Movistar Team. W karierze wygrywał m.in. Vuelta a Burgos w 2018 i 2019 roku, a także Tour de la Provence w 2021 r. i malezyjski Tour de Langkawi.

RadioZET.pl/PAB