Industria Kielce nad przepaścią. Władze klubu wydały komunikat

31.01.2023 22:04

Władze Industrii Kielce we wtorkowy wieczór wydały oficjalny komunikat, w którym ogłoszono, że klub dokończy zmagania w tegorocznym sezonie 2022/23. Wielokrotny mistrz Polski boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. "Dalsze decyzje co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24, zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku” - czytamy w oświadczeniu.

Industria Kielce
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Wraz z końcem ubiegłego roku z finansowania kieleckiego klubu wycofał się sponsor strategiczny firma Van Pur. Wkład finansowy właściciela marki piwa Łomża stanowił około 30 proc. budżetu wielokrotnych mistrzów Polski. Przyszłość drużyny stoi pod dużym znakiem zapytania. Z zespołu mogą odejść czołowi zawodnicy.

Z wydanego oświadczenia wynika, że doszło do spotkania zarządu klubu i członków rady nadzorczej. Oceniono na nim obecną sytuację i stan rozmów z potencjalnymi sponsorami, zwłaszcza tytularnymi.

loader

"W wyniku spotkania, rozważanych scenariuszy, potencjału rozmów sponsoringowych i transferowych, zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu uczestnictwa w rozgrywkach krajowych oraz europejskich do końca sezonu 2022/2023 w możliwie najsilniejszym składzie personalnym, który jest uzależniony od sfinalizowania rozmów sponsoringowych" - podkreślono w komunikacie.

Industria Kielce z kłopotami finansowymi

Działacze klubu nowego sponsora strategicznego szukają od listopada ubiegłego roku jak na razie bezskutecznie. Prezes Bertus Servaas mówił wówczas, że kieleccy działacze dają sobie czas do końca stycznia na podjęcie decyzji co do przyszłości klubu w kolejnych latach. Teraz przesunięto ten termin o kolejne dwa miesiące.

"Dalsze decyzje co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24, zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku. Decyzja ta będzie uwzględniać możliwości budżetowe Klubu, a co za tym idzie potencjalny skład zespołu. W osiągnięciu tego celu liczymy na wsparcie Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego, firm, z którymi Klub współpracuje oraz tych, z którymi prowadzi rozmowy o nawiązaniu współpracy" - napisano w komunikacie zarządu klubu.

Kielecki klub jest 19-krotnym mistrzem Polski i 17-krotnym zdobywcą Pucharu Polski. Pięć razy grał w Final Four Ligi Mistrzów, w 2016 roku wygrał te rozgrywki, w ubiegłym roku przegrał w finale, a w 2013 i 2015 roku uplasował się na trzeciej pozycji.

RadioZET.pl/PAP - Janusz Majewski