,

Groźny wypadek kolarza. Czołowo zderzył się z autem, jego rower wyleciał w górę

27.03.2023 16:51

Kolarski trening Juan Sebastian Molano (UAE Team Emirates) zakończył się groźnie wyglądającym zderzeniem z nadjeżdżającym samochodem. Nagranie z zajścia utrwaliła jedna z kamer przemysłowych.

Groźny wypadek kolarza. Czołowo zderzył się z autem, jego rower wyleciał w górę
fot. screen/ Twitter

Juan Sebastian Molero w wypadku doznał stosunkowo niegroźnych urazów. Jak poinformował Eurosport, skończyło się na wstrząśnieniu mózgu i złamanym palcu u nogi. Zderzenie z kolarzem wyglądało jednak bardzo groźnie.

Jak widać na nagraniu, do którego dotarła belgijska telewizja Sporza, kolarz czołowo zderzył się z samochodem. "Molano był zaskoczony manewrem kierowcy i nie zdążył go uniknąć. Zderzył się czołowo z autem. Kolumbijczyk został wyrzucony do góry, a rower po zderzeniu przeleciał na lewą stronę samochodu" - opisywały zdarzenie kolumbijskie media. 

Kolumbijczyk w wypadku doznał wstrząśnienia mózgu i złamania palca u nogi. Kontuzja wyeliminowała go z rywalizacji przez kilka tygodni, w tym z udziału w niedzielnym wyścigu Gandawa - Wevelgem. "Głowa do góry, Sebas” - napisano w komunikacie, który opublikował zespół Molano.

Groźny wypadek kolumbijskiego kolarza. Zderzył się z autem 

Molano tuż przed wypadkiem świetnie spisał się w belgijskim klasyku Brugge-De Panne, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce. W tym roku Molano zajął też 1. miejsce na 4. etapie UAE Tour, a także wygrał Grand Prix de Denain we Francji. 

RadioZET.pl/PAB

Logo radiozet Dzieje się