,

Polska - Norwegia: Biało-czerwoni rozpoczynają MŚ - gdzie obejrzeć?

Andreas Nicolaides
12.01.2017 09:55

Polska - Norwegia na MŚ w piłce ręcznej 2017! W czwartek biało-czerwoni rozpoczną swój udział w tegorocznym mundialu. Na otwarcie przyjdzie zagrać im zagrać właśnie z ekipą ze Skandynawii. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Polska - Norwegia za darmo w TV i ONLINE.

piłka ręczna
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

 

Forma reprezentacji Polski jest tak naprawdę wielką niewiadomą. Trener Tałant Dujszebajew zabrał do Francji mocno okrojony zespół. Niektórzy po igrzyskach olimpijskich w Rio zrezygnowali z gry w kadrze, innych wyeliminowały kontuzje.

Jeśli chodzi o nasze poprzednie starcia z Norwegami na MŚ, to przywołują one wyłącznie pozytywne emocje. W 1958 roku Polacy wygrali 20:18, w 2009 zwyciężyli 31:30. Wówczas pamiętnym rzutem przez całe boisko popisał się Artur Siódmiak.

Tamta akcja dała biało-czerwonym awans do półfinału. Co prawda Polacy przegrali go z Chorwatami, ale w meczu o 3. miejsce ograli Duńczyków. Taki wynik w MŚ 2017 byłby wymarzonym sukcesem. Do niego jednak daleka droga. Sławomir Szmal, sześciokrotny uczestnik MŚ i trzykrotny medalista, stwierdził, że sukcesem będzie teraz sam awans do 1/8 finału.

Mecz Polska - Norwegia w MŚ piłkarzy ręcznych 2017 rozpocznie się w czwartek o godz. 20.45. Transmisja na żywo w TVP2, TVP Sport i online na sport.tvp.pl. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl! Kiedy kolejne mecze? Sprawdź nasz program TV.

RadioZET.pl/AN