Straszliwy wypadek w trakcie zawodów. Nie żyje 17-latka

09.03.2023 08:41

Gabriela Valentini, nadzieja motocrossu w Brazylii, zginęła wskutek odniesionych obrażeń po wypadku w zawodach o mistrzostwo stanu Parana. Miała zaledwie 17 lat.

Gabriela Valentini
fot. Twitter/screen

Do tragicznego zdarzenia doszło 5 marca w trakcie motocrossowych zawodów Parana State Velocross Championship. Nagranie z wypadku Gabrielli Valentini pojawiło się w sieci.

Przed jednym z zakrętów na wyboistym odcinku 17-latka straciła panowanie nad swoim motocyklem i przeleciała przez kierownicę, upadając z dużej wysokości. Na tym nie koniec dramatu, bo maszyna spadła na jej ciało, przygniatając ją do twardego podłoża.

Gabriella Valentini nie żyje. Dramatyczne wideo wypadku

Przy młodej zawodniczce pojawiły się służby medyczne. Nastolatka trafiła do szpitala, gdzie zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Jej śmierć jest szokiem dla całego motocrossowego środowiska. Oświadczenie w tej sprawie wydała brazylijski związek.

"Federacja, poprzez swojego prezydenta Gilberto Rosę, wyraża swoją solidarność z rodziną, przyjaciółmi i fanami Gabrieli i łączy się w bólu po jej stracie. W obliczu tej tragedii jesteśmy do dyspozycji i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc najbliższym. Niech Bóg pocieszy serce każdego" - napisano w oświadczeniu.

RadioZET.pl/sport1.de/Twitter/WP Sportowe Fakty