Zamknij

Valtteri Bottas nowym kierowcą Alfy Romeo. Koniec marzeń Kubicy?

06.09.2021 16:50

Valtteri Bottas w przyszłym roku będzie kierowcą Alfy Romeo Racing Orlen. Fin zastąpi w zespole swojego rodaka Kimiego Raikkonena, który ogłosił zakończenie kariery po tym sezonie.

Valtteri Bottas
fot. Pool AP/Associated Press/East News

Valtteri Bottas od 2017 roku reprezentuje barwy Mercedesa, z którym w sezonie 2019 i 2020 zdobył indywidualne wicemistrzostwo świata. Wcześniej jeździł dla Williamsa, dla którego ścigał się przez cztery lata.

32-latek w Alfie Romeo Racing Orlen zastąpi swojego rodaka Kimiego Raikkonena, który podjął decyzję o zakończeniu kariery w Formule 1, żegnając się z nią po tegorocznych zmaganiach.

- Otwiera się nowy rozdział w mojej karierze wyścigowej. Jestem podekscytowany dołączeniem do Alfa Romeo Racing ORLEN w 2022 roku i później, ponieważ będzie to nowe wyzwanie - powiedział Bottas.

Valtteri Bottas nowym kierowcą Alfy Romeo Racing Orlen w sezonie 2022

- Alfa Romeo to marka, której nie trzeba przedstawiać, zapisali kilka wspaniałych stron w historii Formuły 1 i reprezentowanie tej marki będzie dla mnie zaszczytem. Cieszę się, że mogę pomóc poprowadzić zespół do przodu, szczególnie w związku z nowymi przepisami w 2022 r., które dają zespołowi szansę na skok wydajności - kontynuował.

Przejście Bottasa do Alfy Romeo może oznaczać koniec marzeń dla Roberta Kubicy o powrocie do stawki w sezonie 2022.

Następcą 32-latka w Mercedesie i nowym zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona będzie najprawdopodobniej George Russell.

loader

RadioZET.pl