Zamknij

GP Hiszpanii: Gdzie obejrzeć trening z udziałem Roberta Kubicy? [TRANSMISJA]

20.05.2022 09:07

GP Hiszpanii - trening Roberta Kubicy na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z pierwszej serii treningowej przed Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya pod Barceloną. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć trening Kubicy w Hiszpanii.

Robert Kubica
fot. ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News

Robert Kubica ma podpisaną umowę na udział w czterech sesjach treningowych w Formule 1. Do tej pory w tym sezonie miał okazję trzy razy pojawić się na torze, ale nie było to przy okazji wyścigowego weekendu. Najpierw testował bolid w przedsezonowych sprawdzianach w Barcelonie, potem przejechał kilka okrążeń w trakcie dnia filmowego Alfy Romeo F1 Team Orlen, a w kwietniu testował nową mieszankę opon Pirelli. Na torze Catalunya będzie miał do wykonania określone zadanie.

Zespół z Hinwil ma testować w Barcelonie m.in. nową podłogę. Jego szef Frederic Vasseur nie ujawnił żadnych szczegółów, przyznał tylko, że zakres zmian będzie znaczny. - Podłoga jest kluczem do odblokowania dalszego potencjału naszego samochodu, ale nie tylko. Pracujemy nad innymi elementami, muszą je ocenić delegaci FIA - powiedział Francuz.

Trening Kubicy w Hiszpanii: gdzie obejrzeć?

Ta i inne wprowadzone poprawki, m.in. nowe przednie skrzydło, mają na celu przede wszystkim poprawę prędkości w szybkich zakrętach. Kubica będzie miał zatem okazję, by przejechać kilkanaście-kilkadziesiąt okrążeń tempem wyścigowym.

Krakowianin w ekipie Alfy Romeo Racing pełni rolę kierowcy rezerwowego i testowego. "Na co dzień" rywalizuje w długodystansowych samochodowych mistrzostwach świata WEC (World Endurance Championship) w barwach Prema Orlen Team. Po dwóch wyścigach - w Sebring w USA (4. miejsce) i na belgijskim torze Spa (7.) zespół z dorobkiem 24 punktów zajmuje 6. pozycję w klasyfikacji generalnej.

GP Hiszpanii - trening Kubicy: transmisja TV i online

Trening z udziałem Roberta Kubicy przed GP Hiszpanii odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 14. Transmisja TV w Eleven Sports 1 oraz online na stronie elevensports.pl.

RadioZET.pl/powrotroberta.pl/PAP