GP Wegier: Dyskwalifikacja Sebastiana Vettela. Niemiec bez drugiego miejsca

02.08.2021 05:57

Sebastian Vettel został zdyskwalifikowany z wyścigu o GP Węgier. Wobec decyzji sędziów czterokrotny mistrz świata stracił drugie miejsce z powodu nieprawidłowości w zużyciu paliwa. Na tę lokatę awansował Lewis Hamilton.

Sebastian Vettel
fot. PAP/EPA

Sebastian Vettel przekroczył linię mety niespełna dwie sekundy za sensacyjnym zwycięzcą Estebanem Oconem z Alpine. Po finiszu okazało się, że w bolidzie czterokrotnego mistrza świata nie miał wystarczającej ilości paliwa.

Po wyścigu sędziowie zdyskwalifikowali Vettela. Sędziowie wyścigu w oświadczeniu wyjaśnili, że "nie można było pobrać próbki o pojemności 1 litra" z jego baku po wyścigu.

To oznacza, że na drugie miejsce wyścigu o GP Węgier awansował Lewis Hamilton, który jednocześnie został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Z kolei trzeci był Carlos Sainz Jr.

Sebastian Vettel zdyskwalifikowany z GP Węgier

Wyścig zaczął się od potężnej kraksy już na pierwszym okrążeniu, którą spowodował Valtteri Bottas. Do mety dojechało tylko 14 kierowców.

Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej MŚ Max Verstappen przesunął się po dyskwalifikacji Vettela z dziesiątego na dziewiąte miejsce w GP Węgier.

Ocon odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w F1.

RadioZET.pl/PAP