Obserwuj w Google News

Sebastian Vettel odchodzi z Ferrari. Zespół wydał oświadczenie

2 min. czytania
12.05.2020 09:26
Zareaguj Reakcja

Sebastian Vettel, czterokrotny mistrz świata Formuły 1, po pięciu latach odejdzie z Ferrari - poinformował włoski team. Sezon 2020 będzie jego ostatnim w czerwonych barwach, a jego przyszłość nie jest jeszcze znana.

Sebastian Vettel odchodzi z Ferrari
fot. HZ/Pixathlon/REPORTER/EastNews

"Scuderia Ferrari i Sebastian Vettel wspólnie postanowili nie przedłużać obecnego kontraktu" - napisano w oficjalnym komunikacie.

Dyrektor zarządzający teamem Ferrari Mattia Binotto przekazał ponadto, że nie było konkretnego powodu, dla którego zdecydowano się na taki krok. - Nadszedł czas, by pójść własnymi drogami - powiedział.

Sebastian Vettel opuszcza Ferrari

Sebastian Vettel swoje cztery tytuły mistrza świata F1 zdobył w barwach Red Bull Racing (2010-2013). Z Ferrari trzykrotnie stawał na podium - w swoim debiutanckim sezonie 2015 był trzeci, a w latach 2017-2018 drugi. Przed rokiem uplasował się dopiero na 5. pozycji, na co wpływ miały przede wszystkim liczne awarie w jego bolidzie.

- Najlepsze wyniki w tym sporcie wymagają harmonii ze wszystkich stron. Zespół i ja doszliśmy do wniosku, że współpraca po tym sezonie nie jest już wspólnym celem. Finanse nie miały znaczenia - tłumaczył Niemiec.

- Wydarzenia ostatnich miesięcy skłoniły wielu z nas do refleksji na temat rzeczywistych życiowych priorytetów. Wykorzystam czas do refleksji nad tym, co ma rzeczywiste znaczenie w kontekście mojej przyszłości - dodał.

Włoski dziennikarz Leo Turrini zdradził, że Vettela w swoich szeregach widziałyby McLaren i Renault.

W Ferrari pozostanie Monakijczyk Charles Leclerc, a jego nowym kolegą - zdaniem mediów - zostanie Carlos Sainz Jr. lub Daniel Ricciardo

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/Ferrari/Mikołaj Sokół Twitter