Zamknij

Robert Kubica wraca na tor Formuły 1. Polak weźmie udział w treningu

19.05.2022 12:59

Robert Kubica weźmie udział w pierwszej serii treningowej przed Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya pod Barceloną - poinformował oficjalnie zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Robert Kubica weźmie udział w treningu przed GP Hiszpanii w Barcelonie
fot. FLORENT GOODEN via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Robert Kubica w serii treningowej zastąpi Guanyu Zhou. Będzie to dla niego najpoważniejsza okazja do przetestowania w tempie wyścigowym bolidu Alfa C42. Do tej pory brał udział w przedsezonowych sprawdzianach w Barcelonie, przejechał kilka okrążeń podczas dnia filmowego zespołu, a w kwietniu testował opony Pirelli. Teraz jego zadaniem będzie ocena prac modernizacyjnych wykonanych w ostatnim okresie.

Zespół z Hinwil ma testować w Barcelonie m.in. nową podłogę. Jego szef Frederic Vasseur nie ujawnił żadnych szczegółów, przyznał tylko, że zakres zmian będzie znaczny. - Podłoga jest kluczem do odblokowania dalszego potencjału naszego samochodu, ale nie tylko. Pracujemy nad innymi elementami, muszą je ocenić delegaci FIA - powiedział Francuz.

Robert Kubica w Formule 1

Robert Kubica podobnie jak w poprzednim sezonie pełni rolę kierowcy rezerwowego w zespole Alfy Romeo Racing. "Na co dzień" ściga się w długodystansowych samochodowych mistrzostwach świata WEC (World Endurance Championship) w barwach Prema Orlen Team. Na początku maja jego team zajął 7. miejsce w 6-godzinnym wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps

Alfa Romeo po pięciu rundach mistrzostw świata Formuły 1 zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Obecnie ma 31 punktów - 30 z nich zapisał na swoim koncie Valtteri Bottas, a jedno "oczko" dorzucił Zhou. Liderem wśród kierowców jest Charles Leclerc z Ferrari (104).

RadioZET.pl/PAP/Twitter