Obserwuj w Google News

Robert Kubica szybszy od Vettela i Bottasa w treningu GP Hiszpanii

Maciej Walasek
1 min. czytania
20.05.2022 16:13
Zareaguj Reakcja

Robert Kubica uzyskał 13. czas w pierwszej sesji treningowej przed GP Hiszpanii. Kierowca Alfy Romeo Racing Orlen wyprzedził m.in. Sebastiana Vettela i Valtteriego Bottasa. Najszybszy był Charles Leclerc.

Robert Kubica
fot. IMAGO/FLORENT GOODEN/Imago Sport and News/East News

Robert Kubica jako kierowca rezerwowy zespołu otrzymał szansę występu w pierwszej piątkowej sesji treningowej GP Hiszpanii. Krakowianin zastąpił Chińczyka Zhou Guanyu. Po przejechaniu okrążenia instalacyjnego 37-latek wrócił do garażu.

W międzyczasie na torze Max Verstappen walczył z Charlesem Leclerkiem o miano najszybszego zawodnika w Katalonii. W pewnym momencie rozdzielił ich Carlos Sainz. Kubica po ponownym wyjechaniu na tor wykręcił 15. czas (1:26.236) i regularnie poprawiał swój rezultat. Ostatecznie polski kierowca zakończył sesję wynikiem 1:21.975. Trening padł łupem Charlesa Leclerka, który był szybszy od Roberta o 2,1 sekundy.

Dobry występ Kubicy w 1. treningu GP Hiszpanii [WYNIKI]

Drugi czas uzyskał jego zespołowy kolega z Ferrari: Carlos Sainz, tracąc do Monakijczyka 0,079 sekundy. Trzeci był mistrz świata Max Verstappen (strata 0,3 sekundy).

Zhou Guanyu wróci do samochodu Alfy Romeo Racing Orlen na drugą sesję. Wystąpi także w kwalifikacjach i niedzielnym wyścigu.

RadioZET.pl