,

Robert Kubica o krok od tragedii. Polak prawie trafiony kawałkiem innego bolidu [WIDEO]

16.10.2019 12:39

Robert Kubica miał mnóstwo szczęścia w GP Japonii. Zaraz po starcie kierowca Williamsa o mało co nie został trafiony elementem z rozbitego samochodu.

Robert Kubica prawie trafiony w głowę
fot. kadr z wideo

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica po rozbiciu bolidu o bandę w kwalifikacjach GP Japonii, do wyścigu startował z alei serwisowej. Wobec tego Polak mógł zapomnieć o dobrym starcie, dzięki któremu przynajmniej na chwilę przebiłby się o kilka miejsc. Tuż po starcie doszło do zderzenia między Maxem Verstappenem a Charlesem Leclerciem. W wyniku kolizji bolidów Red Bulla i Ferrari, kilka elementów z samochodów wyleciało w powietrze. W tym miejscu Kubica miał dużo szczęścia, ponieważ jeden z takich fragmentów leciał wprost na niego, ale ostatecznie uderzył w system Halo, który chroni głowę kierowcy.

Williams przekroczył kolejne granice absurdu: Miarka się przebrała [KOMENTARZ]

Przypomnijmy, że system Halo jest obowiązkowym elementem w samochodach F1 od 2018 roku. W przeszłości taki pałąk mógł uchronić Felipe Massę, który w 2009 podczas GP Węgier został uderzony w głowę fragmentem samochodu jadącego przed nim. Brazylijczyk doznał urazów czaszki i przez jakiś czas nie brał udziału w wyścigach F1.

RadioZET.pl/Twitter

Logo radiozet Dzieje się