Zamknij

Robert Kubica i Orlen zdradzili plany na sezon 2022: "Do zobaczenia na torze"

24.11.2021 10:47

Robert Kubica i Orlen zostają w Formule 1 z Alfą Romeo Racing - poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek na konferencji prasowej w Warszawie. W sezonie 2022 Polak wciąż będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego w stajni z Hinwil.

Robert Kubica i Orlen zdradzili plany na sezon 2022
fot. PAP

Robert Kubica związany jest z Alfą Romeo Racing od 2020 roku. Przy wsparciu Orlenu, który jednocześnie jest sponsorem tytularnym zespołu Formuły 1, pełni rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego. Otrzymuje swoje szanse w seriach treningowych, jednak w 2021 roku miał również okazję przypomnieć się szerszej publiczności. W związku z zakażeniem koronawirusem Kimiego Raikkonena krakowianin wystąpił w dwóch wyścigach - w Grand Prix Holandii zajął 15. miejsce, a we Włoszech poprawił się o jedną lokatę. Nie dało mu to punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1.

W środę zarówno kierowca, jak i koncern paliwowy zdradzili plany na sezon 2022. O tym, że Polak nie będzie miał szansy w pełni wrócić do ścigania, stało się jasne po ogłoszeniu składów przez wszystkie ekipy, w związku z tym w życiu 37-latka niewiele się zmieni.

Robert Kubica i Orlen wciąż z Alfą Romeo Racing

- Mimo że sezon 2021 się jeszcze nie skończył, to chciałbym się z wami podzielić informacją na temat kontynuacji współpracy PKN Orlen i mojej z Alfa Romeo Racing Orlen. Bardzo się cieszę, że razem będziemy reprezentować nadal Polskę w królowej motorsportu. Oczywiście przyszłoroczny sezon będzie obfitował w wiele wyzwań, ale mam nadzieję też w wiele ciekawych wyścigów i dużo emocji. Do zobaczenia na torze i trzymajcie za nas kciuki! - powiedział kierowca na nagraniu opublikowany w mediach społecznościowych Orlenu.

Jak poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek, Kubica w przyszłym roku - podobnie jak w tym - będzie startował także w wyścigach długodystansowych.

loader

RadioZET.pl