Zamknij

Mercedes idzie do sądu. Zespół chce odebrać mistrzostwo Red Bullowi

13.12.2021 10:19

Mercedes zamierza walczyć o mistrzostwo świata Formuły 1. "Daily Mail" podał, że ekipa z Brackley uważa, że Lewis Hamilton został niesłusznie potraktowany w czasie wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, dlatego liczy, że w sąd odbierze tytuł Maxowi Verstappenowi.

Lewis Hamilton i Max Verstappen
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Max Verstappen został mistrzem świata Formuły w sezonie 2021. Holender na ostatnim okrążeniu wyprzedził Lewisa Hamiltona i przerwał mistrzowską passę Brytyjczyka. Kierowcy Red Bulla pomógł samochód bezpieczeństwa, który pojawił się na torze na kilka kółek przed metą, przez rozbity bolid Nicholasa Latifiego. Całą sytuację wykorzystał Verstappen, który zjechał po komplet świeżych opon. Gdy safety car zjechał, Holender udanie zaatakował siedmiokrotnego mistrza świata i zapewnił sobie pierwszy tytuł w karierze.

Po wyścigu w Abu Zabi Mercedes złożył dwa protesty przeciwko austriackiemu zespołowi i zachowaniu ich zawodnika. Oba wniosku zostały odrzucone. Mimo to mistrzowie świata konstruktorów zamierzają walczyć do końca.

Mercedes chce walki w sądzie. Tytuł Verstappena zagrożony?

Toto Wolff w nocy z niedzieli na poniedziałek miał przeprowadzić rozmowę z Paulem Harrisem - prawnikiem, który działał w sprawie takich klubów jak Liverpool i Manchester City.

- Złożyliśmy nasz zamiar odwołania - powiadomił Mercedes.

Srebrne Strzały mają tylko 96 godzin do złożenia apelacji i podjęcia dalszych kroków prawnych.

loader

RadioZET.pl