Obserwuj w Google News

McLaren potwierdził następcę Ricciardo. Zastąpi go jego rodak

Maciej Walasek
1 min. czytania
02.09.2022 17:06
Zareaguj Reakcja

Oscar Piastri został ogłoszony nowym kierowcą McLarena na sezon 2023 i 2024 - potwierdził zespół  Woking. Jego kontrakt z brytyjską ekipą uznano za ważny, w przeciwieństwie do tego, który z Australijczykiem miał team Alpine - ogłosiła Międzynarodowa Federacja Sportów Motorowych (FIA).

Oscar Piastri
fot. IMAGO/Eleanor Hoad/Imago Sport and News/East News

Oscar Piastri znajdował się w samym środku prawnego zamieszania. Oba zespoły, McLaren i Alpine, twierdziły, że to ich kontrakt z australijskim kierowcą będzie obowiązywał w przyszłym sezonie.

Ostatecznie sprawa trafiła do komisji FIA ds. sporów kontraktowych. Tam czterech członków jednogłośnie orzekło, że 21-latek ma ważną umowę z Alpine rzeczywiście tylko na sezon 2022, bez opcji przedłużenia o kolejny rok. Jednocześnie potwierdzono, że zawodnik od przyszłego roku bez żadnych przeszkód może reprezentować McLarena.

Oscar Piastri nowym kierowcą McLarena

Piastri w brytyjskiej grupie zastąpi swojego rodaka Daniela Ricciardo. 33-latek po tym sezonie rozstanie się z McLarenem mimo ważnego jeszcze przez rok kontraktu.

- Jestem niezwykle podekscytowany debiutem w F1 z tak prestiżowym zespołem, jak McLaren. Jestem bardzo wdzięczny za zaoferowaną mi szansę – skomentował Piastri.

Kierownictwo Alpine długo utrzymywało, że Piastri, który miał status kierowcy rezerwowego, zastąpi Fernando Alonso. Dwukrotny mistrz świata niedawno ujawnił, że po sezonie pożegna się z francuskim zespołem i przejdzie do Aston Martina, gdzie zajmie miejsce kończącego karierę Sebastiana Vettela.

RadioZET.pl/PAP