Obserwuj w Google News

Lewis Hamilton zmienia nazwisko. Rozpoczął już procedurę

1 min. czytania
14.03.2022 20:46
Zareaguj Reakcja

Lewis Hamilton, siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, zapowiedział, że zamierza dodać nazwisko swojej mamy - Larbalestier - do swojego. - Nie rozumiem tego, że gdy zawiera się małżeństwo, to kobieta traci swoje nazwisko - wyjaśnił Brytyjczyk.

Lewis Hamilton zmienia nazwisko
fot. PAP/EPA

Lewis Hamilton-Larbalestier - tak wkrótce będzie się nazywał siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1. Na sześć dni przed startem nowego sezonu 37-letni Brytyjczyk wyznał, że zamierza dodać nazwisko swojej mamy (Carmen) Larbaleister do swojego. Wyjaśnił przy tym powody tej decyzji.

- Jestem bardzo dumny ze swojego nazwiska Hamilton, ale pewnie nikt z was nie wie, że moja mama nazywa się Larbalestier. Zamierzam je dodać, bo nie potrafię zrozumieć tego, że gdy dwoje ludzi się pobiera, to kobieta traci swoje nazwisko. A bardzo chciałbym, żeby to mojej mamy przetrwało razem z nazwiskiem Hamilton - powiedział kierowca teamu Mercedes. Dodał, że rozpoczął już procedurę i ma nadzieję, że już podczas Grand Prix Bahrajnu wystąpi pod zmienionym nazwiskiem.

Lewis Hamilton podjął decyzję o zmianie nazwiska

Rodzice Lewisa - Anthony i Carmen - rozstali się, kiedy miał dwa lata.

Redakcja poleca

Lewis Hamilton wraz z Michaelem Schumacherem jest rekordzistą pod względem zwycięstw w mistrzostwach świata Formuły 1 (po 7). Brytyjczyk mógł zdystansować Niemca w 2021 roku, ale tytuł w ostatnim wyścigu odebrał mu Max Verstappen.

RadioZET.pl/PAP, mm, krys