Obserwuj w Google News

Lewis Hamilton otrzyma tytuł szlachecki. Nie wszystkim się to podoba

1 min. czytania
30.12.2020 13:19
Zareaguj Reakcja

Lewis Hamilton, siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, 1 stycznia 2021 otrzyma tytuł szlachecki przyznany przez królową Elżbietę II - informują brytyjskie media. O jego przyznanie - jak twierdzą media - zabiegał premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Lewis Hamilton otrzyma tytuł szlachecki
fot. BRYN LENNON/AFP/East News
  • Lewis Hamilton rok 2021 rozpocznie od otrzymania tytułu szlacheckiego z rąk królowej Elżbiety II
  • Są jednak przeciwnicy tej decyzji - ich zdaniem, Brytyjczyk nie zasługuje na takie wyróżnienie, gdyż nie płaci podatku na Wyspach
  • Będzie czwartym kierowcą F1 z tytułem szlaecheckim

Lewis Hamilton, zdaniem wnioskodawców, dzięki wynikom sportowym ma ogromne zasługi na arenie międzynarodowej, gdzie promuje Wielką Brytanię.

Przeciwnicy nadania kierowcy tytułu twierdzą, że nie należny mu się takie wyróżnienie, gdyż zawodnik od kilku lat na stałe mieszka nie w Wielkiej Brytanii tylko w Monaco. Po to, aby m.in. uniknąć płacenia wysokich podatków.

Lewis Hamilton - czwarty kierowca F1 z tytułem szlacheckim

35-letni Hamilton, który w sezonie 2020 zdobył po raz siódmy tytuł mistrza świata Formuły 1 i wyrównał rekordowe osiągnięcie Niemca Michaela Schumachera, będzie czwartym kierowcą F1 z nadanym za zasługi tytułem szlacheckim. Wcześniej otrzymał je Jack Brabham, Stirling Moss i Jackie Stewart.

RadioZET.pl/PAP