Obserwuj w Google News

Kierowca F1 w szpitalu. Zespół musiał znaleźć zastępcę na GP Włoch

Maciej Walasek
1 min. czytania
10.09.2022 14:14
Zareaguj Reakcja

Alexander Albon trafił do szpitala z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego. Jednocześnie kierowca Williamsa nie wystartuje w niedzielnym GP Włoch. Zespół już znalazł zastępcę w postaci Nycka de Vriesa. Dla Holendra będzie to debiut w F1.

GP Kanady F1
fot. XPB/Press Association/East News

W sobotę rano Alexander Albon źle się poczuł i został przewieziony do szpitala. Na miejscu lekarze stwierdzili zapalenie wyrostka robaczkowego. Jego stan wymagał natychmiastowego zabiegu operacyjnego.

W związku z tym Williams zdecydował, że to Nyck de Vries zastąpi kierowcę z Tajlandii. 27-letni holenderski zawodnik to mistrz świata z F2 z 2019 roku. Z kolei dwa lata później triumfował w klasyfikacji generalnej Formuły E.

Alex Albon w szpitalu, Williams znalazł zastępcę

"Williams potwierdza, że po zapoznaniu się z opinią sztabu medycznego FIA i lekarzy z lokalnego szpitala Alex Albon przechodzi leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego. W związku z tym potwierdzamy, że rezerwowy kierowca zespołu Nyck de Vries zastąpi Alexa do końca weekendu GP Włoch. Samopoczucie Alexa jest dobre. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia" - czytamy w komunikacie brytyjskiej ekipy.

Albon w klasyfikacji generalnej MŚ Formuły 1 zajmuje 19. z miejsce z dorobkiem czterech punktów na koncie.

GP Włoch zaplanowano w niedzielę 11 września. Start wyścigu odbędzie się o godzinie 15:00.

RadioZET.pl