Zamknij

Poważny wypadek na kwalifikacjach do GP Belgii. "Lando, wszystko jest ok?"

29.08.2021 10:11

Do poważnego wypadku doszło podczas kwalifikacji do Grand Prix Belgii w F1. Lando Norris stracił panowanie nad bolidem i z ogromną prędkością uderzył w bandy. Na szczęście zawodnik wyszedł ze zdarzenia z lekkimi obrażeniami. - Czuję się dobrze, choć bywało lepiej – śmiał się Norris.

Poważny wypadek na treningu przed GP Belgii. "Lando, wszystko jest ok?"
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Lando Norris stracił kontrolę nad swoim McLarenem, jego samochód kilkakrotnie się obrócił, aż w końcu z dużą siłą uderzył w bandy. Od samochodu odpadły trzy opony.

- Po pierwsze, czuję się dobrze, choć bywało lepiej. Mam tylko drobne otarcia. Jestem gotowy, by jechać w niedzielę, bo wyścig nie zakończył się tak, jak chciałem – przyznał Norris po kontroli w szpitalu.

Wypadek Lando Norrisa. "Lando, wszystko w porządku?"

Wypadek Norrisa zrobił wrażenie na kierowcach, którzy podobnie jak on jechali w kwalifikacjach do GP Belgii. Jego stan po wypadku sprawdził Sebastian Vettel. Norris pokazał, że wszystko jest w porządku, po czym Niemiec odjechał. Norris od razu dostał też pytania od swojego teamu. "Lando, wszystko ok?" - pytali zmartwieni członkowie zespołu McLarena. 

Młody Brytyjczyk został wyciągnięty z bolidu przez sztab medyczny. Po wypadku wyścig został zatrzymany na 40 minut. Norris wystartuje w niedzielnym wyścigu. 

RadioZET.pl/Twitter