Zamknij

GP Turcji: Lewis Hamilton najszybszy na piątkowych treningach

08.10.2021 19:41

Lewis Hamilton z Mercedesa zwyciężył w dwóch piątkowych treningach przed Grand Prix Turcji w mistrzostwach świata Formuły 1. W pierwszej sesji drugi czas uzyskał Max Verstappen z Red Bulla, zaś w drugiej - kolega z teamu Brytyjczyka, Valtteri Bottas.

Lewis Hamilton
fot. PAP/EPA
  1. GP Turcji: Lewis Hamilton najszybszy na piątkowych treningach
  2. Lewis Hamilton z dotkliwą karą przed GP Turcji

Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, broniący tytułu mistrza świata, był najszybszy podczas obu piątkowych treningów przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Turcji.

Na pierwszym z nich Hamilton, jadący z nowym silnikiem, wyprzedził o 0,425 s Holendra Maxa Verstappena z Red Bulla. Trzeci był reprezentant Monaco Charles Leclerc (Ferrari) - strata 0,476.

GP Turcji: Lewis Hamilton najszybszy na piątkowych treningach

Natomiast podczas drugiego treningu Brytyjczyk okazał się szybszy o 0,166 od Leclerca. Trzeci wynik uzyskał Fin Valtteri Bottas z Mercedesa - strata 0,410 s.

Już wcześniej w piątek poinformowano, że Hamilton zostanie cofnięty o dziesięć miejsc na starcie niedzielnego wyścigu. To kara za wymianę silnika w jego bolidzie, do jakiej doszło w piątek.

Lewis Hamilton z dotkliwą karą przed GP Turcji

Nowy silnik przekracza limit trzech dla kierowcy na sezon, dlatego nałożono karę.

W ubiegłym roku Brytyjczyk zwyciężył na torze pod Stambułem i zapewnił sobie siódmy tytuł mistrza świata.

W tym roku Hamilton też prowadzi w klasyfikacji generalnej, ale jego przewaga nad drugim Verstappenem wynosi tylko dwa punkty.

RadioZET.pl/PAP