,

GP Singapuru: Leclerc najszybszy na trzecim treningu, Kubica przedostatni

21.09.2019 13:36

Robert Kubica zajął 19., przedostatnie miejsce w trzecim treningu Grand Prix Singapuru. Z powodu awarii silnika czasu nie miał zmierzonego kierowca Toro Rosso, Daniił Kwiat. Najszybszy okazał się Charles Leclerc reprezentujący Ferrari.

Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica (Williams) zajął 19. miejsce na trzecim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Singapuru, 15. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Najszybszy był Monakijczyk Charles Leclerc z teamu Ferrari.

GP Singapuru: Leclerc najszybszy na 3. treningu. Kubica przedostatni

Leclerc przejechał jedno okrążenie w czasie 1.38,192. Drugi rezultat gorszy o 0,207 s miał broniący tytułu lider klasyfikacji generalnej Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), a trzeci Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) - strata 0,619.

Kubica, który w czwartek ogłosił, że nie przedłuży po tym sezonie umowy z Williamsem, był wolniejszy od Leclerca o 3,762 s. Partner Polaka z teamu Brytyjczyk George Russell był 15. Jego czas był lepszy od rezultatu Kubicy o 0,7 s.

Na ostatniej 20. pozycji został sklasyfikowany Rosjanin Daniił Kwiat (Toro Rosso), który z powodu awarii silnika (wyciek oleju), nie miał zmierzonego czasu. Jak poinformował zespół, w samochodzie Kwiata zostanie wymieniony silnik.

Niedzielny wyścig w Singapurze rozpocznie się o godz. 14.10 czasu polskiego. W sobotę o godz. 15.00 odbędą się kwalifikacje.

RadioZET.pl/PAP/MG