,

GP Japonii: Kubica szybszy od Russella w drugim treningu

11.10.2019 09:04

Robert Kubica zajął 19. miejsce w drugiej sesji treningowej Grand Prix Japonii. Po raz kolejny najszybsi byli kierowcy Mercedesa: Valtteri Bottas i Lewis Hamilton.

Robert Kubica w GP Japonii
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica wyjechał na tor po kilkunastu minutach. Polak wykonywał swoje, starając się uzyskać lepsze tempo od zespołowego kolegi. W międzyczasie w czołówce Mercedes potwierdzał swoją bardzo dobrą dyspozycję. Im sesja zbliżała się do końca, tym coraz więcej ekip zaczęło korzystać z miękkich opon.

Mimo to walka o pierwsze miejsce toczyła się wyłącznie między Hamiltonem i Bottasem. Jednocześnie cała stawka poświęciła ten czas na długie przejazdy, testując różne ustawienia swoich samochodów. W obozie Williamsa, Russell zmieniał się z Kubicą na ostatnim miejscu.

Finalnie drugi trening padł łupem Valtteriego Bottasa, który o 0,1 sekundy był szybszy od Lewisa Hamiltona. Trzeci był Max Verstappen.

Ferrari znacząco poprawiło swoje wyniki z pierwszego treningu, gdzie tym razem zmniejszyli swoją stratę do Mercedesa do 0,3 sekundy. Na koniec sesji, Robert Kubica był minimalnie lepszy od George'a Russella.

GP Japonii - WYNIKI drugiego treningu:

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się