Obserwuj w Google News

GP Francji: Bottas najszybszy przed kwalifikacjami, problemy kolegi Kubicy

Maciej Walasek
1 min. czytania
22.06.2019 13:33
Zareaguj Reakcja

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas w 3. sesji treningowej GP Francji. Robert Kubica zajął 19. miejsce przed Georgem Russellem. Brytyjczyk miał duże problemy z samochodem, przez co dwa razy musiał zjeżdżać do alei serwisowej.

Valtteri Bottas
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica rozpoczął trzeci trening na miękkim ogumieniu. Po 15 minutach od rozpoczęcia sesji, na tor wyjechał także George Russell. Jednak 21-latek szybko zgłosił przez radio problemy z samochodem i powrócił do garażu. Gdy najszybszy na torze był Valtteri Bottas, Kubica poprawiał swój rezultat do 1:34.439, ale wciąż był daleki od wyników uzyskiwanych przez innych kierowców.

Po pewnym czasie na tor wrócił Russell, ale chwilę po tym znów miał kłopoty ze swoją maszyną, komentując, że brakuje mu mocy przy używaniu niższych biegów. Brytyjczyk ponownie był zmuszony zjechać do alei serwisowej. Tymczasem na torze Bottas osiągnął czas 1:30.159.

Przed zakończeniem ostatniego treningu swój wynik poprawił też Robert Kubica, który uzyskał 1:33.902, tracąc do najbliższego rywala – Kevina Magnussena tylko 0,4 sekundy.

Finalnie krakowianin nie poprawił już czasu i ostatecznie uplasował się na 19. miejscu. Najlepszy przed kwalifikacjami był Valtteri Bottas, który wyprzedził Lewisa Hamiltona i Charlesa Leclerca.

Wyniki 3. treningu GP Francji:

RadioZEt.pl/MW