Obserwuj w Google News

Charles Leclerc został wolontariuszem Czerwonego Krzyża [WIDEO]

1 min. czytania
02.05.2020 15:09
Zareaguj Reakcja

Charles Leclerc siedzi znowu za kierownicą. Tym razem jednak nie bolidu Formuły 1, a ciężarówki. Podczas gdy sezon wyścigowy jest zawieszony z powodu pandemii koronawirusa, Monakijczyk postanowił zostać wolontariuszem Czerwonego Krzyża i rozwozić paczka z żywnością.

Charles Leclerc został wolontariuszem Czerwonego Krzyża
fot. Croix-Rouge monégasque/Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

22-letni kierowca Ferrari sam zgłosił się do Czerwonego Krzyża i zaproponował swoją pomoc. Specjalnie dla niego zainscenizowano procedurę startową, jak w wyścigu Formuły 1. Tam, gdzie w Monako znajduje się zawsze linia startu i mety, stanął pracownik charytatywnej instytucji i wypuścił chorągiewką ciężarówkę, którą prowadził Leclerc. Wszystko zostało nagrane i wstawione na media społęcznościowe.

To nie pierwsza akcja pomocy Leclerca. Wcześniej był ambasadorem Fundacji Księżniczki Charlene, a także promował inicjatywy dotyczące maseczek ochronnych oraz brał udział w wyścigach online, by zebrać pieniądze na walkę z koronawirusem.

Koronawirus. Sezon F1 opóźniony

Sezon Formuły 1, wstrzymany z powodu pandemii, ma ruszyć 5 lipca w Austrii. Na razie jednak nie podano żadnych szczegółów.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały sportowy świat się zatrzymał, a kalendarz został wywrócony do góry nogami. Obecnie nie odbywają się niemal żadne imprezy sportowe o randze międzynarodowej. Zawieszone są także krajowe ligi, wiele wydarzeń odwołano lub przełożono.

Na świecie na Covid-19 zachorowało dotychczas ponad 3,4 mln ludzi, w tym prawie 240 tys. poniosło śmierć.

RadioZET.pl/PAP