Zamknij

Bernie Ecclestone został zatrzymany. Wpadka 91-latka

Maciej Walasek
26.05.2022 15:16

Bernie Ecclestone został zatrzymany na brazylijskim lotnisku - poinformowała lokalna policja. Były szef Formuły 1 usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni.

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone został zatrzymany w Brazylii pod zarzutem nielegalnego posiadania broni - poinformowała w czwartek lokalna policja. Po wpłaceniu kaucji opuścił areszt.

Bernie Ecclestone
fot. HZ/Pixathlon/REPORTER

Bernie Ecclestone został zatrzymany na lotnisku w Sao Paulo w Brazylii w czasie kontroli przed lotem prywatnym samolotem do Szwajcarii. W czasie sprawdzania bagażu u 91-latka wykryto niedokumentowany pistolet LW Seecamp 32.

Lokalna policja przekazała, że następnie 91-latek trafił do lotniskowego aresztu na Campinas-Viracopos. Podczas przesłuchania były szef F1 przyznał się, że broń należy do niego, ale tłumaczył, że nie wie, w jaki sposób znalazła się w jego bagażu. Po wpłacaniu kaucji został zwolniony z aresztu.

Bernie Ecclestone zatrzymany na lotnisku

Żoną Ecclestone'a jest urodzona w Brazylii Fabiana Ecclestone, wiceszefowa Światowej Federacji Automobilowej (FIA) i członkini Światowej Rady Sportów Motorowych. W maju oboje wzięli udział w kilku imprezach w Brazylii, m.in. spotkali się z trzykrotnym mistrzem swiata F1 Nelsonem Piquetem.

RadioZET.pl/PAP