Obserwuj w Google News

Alfa Romeo ma wolne miejsce na sezon 2023. Wiemy, co postanowili ws. Kubicy

Maciej Walasek
2 min. czytania
12.08.2022 21:30
Zareaguj Reakcja

Alfa Romeo Racing Orlen nie zamierza stawiać na Roberta Kubicę w sezonie 2023 Formuły 1. Szwajcarski zespół mimo posiadania jednego wolnego miejsca interesuje się dwoma innymi kierowcami.

Robert Kubica
fot. Hasan Bratic/SIPA/SIPA/East News

Alfa Romeo Racing Orlen wciąż nie skompletował składu na sezon 2023 Formuły 1. Wiadomo, że w zespole z Hinwil pozostanie Valtteri Bottas, którego obowiązuje wieloletni kontrakt. Jedyną zagadką jest fotel drugiego kierowcy, który na razie pozostaje bez obsadzenia.

Szwajcarska ekipa najprawdopodobniej nie przedłuży umowy z Guanyu Zhou. Chińczyk ma nie spełniać kilku punktów kontraktu, co pozwala Alfie Romeo na jego rozwiązanie. Niestety, Robert Kubica nie jest faworytem do zastąpienia zawodnika z Azji.

Robert Kubica bez szans na fotel w Alfie Romeo Racing Orlen

"Mam nadzieję, że znajdziemy Robertowi nową rolę w zespole. Jest z nami od kilku lat i chciałbym znaleźć rozwiązanie dla ewentualnej współpracy w przyszłości, ale na razie nie mam żadnych pomysłów" - cytował słowa Vasseura serwis "Motorsport Total".

Redakcja poleca

Frederic Vasseur chce postawić na kogoś innego. Szef teamu poważnie zastanawia się nad zatrudnieniem Theo Pourchaire'a. 18-latek uchodzi za ogromny talent. W tej chwili Francuz występuje w F2, ale wkrótce może otrzymać szansę w jednym z piątkowych sesji treningowych F1, co zaznaczył sam Vasseur w rozmowie z portalem formula1.com.

18-latek pojedzie w Alfie Romeo?

"Znajdziemy rozwiązanie, by umieścić go w bolidzie. Nie martwcie się" - cytuje jego słowa portal formula1.com. Warto dodać, że Vasseur jest menedżerem nastoletniego zawodnika.

Alfa Romeo Racing Orlen zajmuje aktualnie szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1 w tym sezonie, mając 51 punktów na koncie. W tej chwili trwa przerwa wakacyjna w F1. Kierowcy powrócą do rywalizacji pod koniec miesiąca, startując w GP Belgii 28 sierpnia/

RadioZET.pl