,

ORLEN Warsaw Marathon: Biegnij i podaruj swój "Dar Serca dla...” potrzebujących

Andreas Nicolaides
26.03.2017 07:00

Podczas ORLEN Warsaw Marathon 2017 biegacze będą mogli sprawdzić nie tylko swoją sportową formę, lecz także pobiec dla innych! Największej i najszybszej imprezie biegowej w Polsce towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Dar Serca dla...” organizowana przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – DAR SERCA, w której do podziału jest 100 tysięcy złotych.

Orlen Warsaw Marathon
fot. mat. pras.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do 5 kwietnia 2017 r. organizacje pożytku publicznego z całej Polski mogą zgłaszać się do akcji charytatywnej „Dar Serca dla...” określając jeden cel, który ich zdaniem wymaga wsparcia. O wysokości dofinansowania dla organizacji zakwalifikowanych do projektu zadecyduje liczba zawodników, którzy zadeklarują pomoc dla wybranego celu, a następnie ukończą maraton lub bieg OSHEE 10 km. Dziesięć organizacji, dla których pobiegnie najwięcej biegaczy, otrzyma do podziału 100 tys. zł na realizację wskazanych wcześniej celów. 

ORLEN WARSAW MARATHON 2017 - TRASA [MAPA]

– Akcja charytatywna „Dar serca dla....” zastąpi w tym roku znany mieszkańcom Warszawy od lat sobotni marszobieg. Do udziału w niej zapraszamy z jednej strony organizacje pożytku publicznego, z drugiej, uczestników Orlen Warsaw Marathon, dla których ukończenie biegu będzie nie tylko powodem do dumy, ale może okazać się również realnym wsparciem dla wskazanych przez nich organizacji – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen. 

W akcji mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy ORLEN Warsaw Marathon i biegu OSHEE 10 km. Jak się zapisać i podarować swój dar serca potrzebującym? Wystarczy wybrać jeden cel powiązany z organizacją, stając się częścią jednej drużyny. Pełna lista podmiotów pożytku publicznego zakwalifikowanych do projektu zostanie ogłoszona 7 kwietnia br. na stronie www.orlenmarathon.pl.Biegacze już zarejestrowani będą mogli zgłosić poparcie edytując swój panel Zawodnika na stronie wydarzenia. Osoby, które dopiero planują dokonanie zgłoszenia na jeden z biegów, będą mogły wybrać swoją drużynę w trakcie rejestracji na stronie internetowej www.orlenmarathon.pl lub podczas zapisów bezpośrednio Biurze Zawodów.Udział w projekcie „Dar serca dla...” jest dobrowolny i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Więcej informacji na www.orlenmarathon.pl.

***

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W czterech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 130 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach –maratońskim oraz na 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie. 

ORLEN WARSAW MARATHON - KIEDY? JAK SIĘ ZAPISAĆ?

ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko frekwencyjny sukces i uznanie biegaczy. W 2016 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przyznało biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label, doceniając wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

RadioZET.pl/mat. pras. OWM/AN